Konferencja “Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices” 19-20 kwietnia 2018 Warszawa

">
luty 23, 2018
photo-1492538368677-f6e0afe31dcc

Konsorcjum DARIAH-PL wspólnie z DARIAH-DE oraz Muzeum Historii Polski organizują konferencję pt.: “Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices”, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Warszawie.
Podstawowym celem organizowanej w ramach DARIAH Theme konferencji będzie ułatwienie współpracy między instytucjami kultury i dziedzictwa oraz badaczami z obszaru nauk humanistycznych. Główne potrzeby oraz bariery związane z realizacją wspólnych projektów instytucji naukowych i sektora GLAM w Polsce zostały określone w ramach przeprowadzonej przez DARIAH-PL, DARIAH-DE i Koalicję Otwartej Edukacji w roku 2016 serii warsztatów Public humanities and digital humanities: mutual inspiration and common (digital) tools. Tegoroczna konferencja pozwoli na wypracowanie praktycznych rozwiązań problemów dotyczących udostępniania i wykorzystywania danych dziedzictwa kulturowego w badaniach naukowych – zarówno na gruncie technicznym, jak i prawnym.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji swoich wystąpień do 18 marca 2018, szczegóły znajdą Państwo tutaj.
Więcej informacji dotyczących wydarzenia znajdą Państwo na stronie konferencji.